Aktualności

20 czerwca 2017 r.

Podczas ceremonii Energy Globe National Award 2017 w Warszawie, Bioelektra Group otrzymała certyfikat z rąk p. Karla Schmidta, Radcy Handlowego Ambasady Austrii, za najlepszy polski projekt w ochronie środowiska.

 

5 czerwca 2017 r.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu Energy Globe Award, technologia RotoSTERIL została wybrana najlepszym polskim projektem dla ochrony środowiska i zrównoważonego wykorzystania energii.

W konkursie ocenianych było ponad 2000 projektów ze 178 krajów na całym świecie. W pierwszym etapie wybrane zostały najlepsze rozwiązania krajowe. Drugi etap obejmie wybór najlepszych projektów w skali globalnej - wyniki ogłoszone zostaną pod koniec roku. Przegląd zwycięzców krajowych, w tym National Energy Globe Award Poland 2017 znajdą Państwo na stronie organizacji: http://www.energyglobe.info/

                      

 

25 maja 2017 r.

Zapraszamy do lektury The Circulars 2017 Yearbook, w której przedstawiono profile laureatów i finalistów tegorocznej edycji konkursu The Circulars. 

Technologia RotoSTERIL została wybrana zwycięzcą w kategorii "People's Choice Award" The Circulars 2017.

 

3 kwietnia 2017 r.

Technologia mechaniczno - cieplnego przetwarzania odpadów Bioelektra Group ujęta została w tegorczonym raporcie Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako inicjatywa CSR w obszarze ochrony środowiska naturalnego.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. Ogłoszenie raportu, opracowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 15 lat, miało miejsce 30 marca br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Wersja elektroniczna publikacji jest dostępna tutaj: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2016/

 

17 lutego 2017 r.

Miło nam poinformować, że Bioelektra Group S.A. realizuje projekt wspófinansowany ze środków dotacji Unii Europejskiej. Cele projektu dotyczą wzrostu konkurencyjności firmy w obszarach bezpośrednio związanych z promocją oferty na rynkach zagranicznych.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Priorytet 1. Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur, Działanie 1.3 Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości), Poddziałanie 1.3.5 Usługi dla MŚP.

 

16 stycznia 2017 r.

Bioelektra Group odebrała nagrodę „The Circulars 2017” w kategorii "The Dell Circular Economy People's Choice Award" podczas ceremonii w Davos.

Wśród laureatów pozostałych kategorii znaleźli się m.in. NIKE Inc., SJF Ventures, Rubicon czy Scottish Government.

 

4 stycznia 2017 r.

Bioelektra Group została zwycięzcą międzynarodowego konkursu „The Circulars 2017” w kategorii "People's Choice". Nagrodę otrzyma podczas Forum Ekonomicznego w Davos.

W ramach prestiżowego konkursu „The Circulars”, technologia przetwarzania odpadów stworzona przez Bioelektra Group została wybrana przez internautów z całego świata, jako najbardziej inspirujące, nowatorskie rozwiązanie, stymulujące  rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.

Dziękujemy za oddane głosy i wsparcie.

               

 

26 paździenika 2016 r.

Bioelektra Group wzięła udział w Forum Gospodarczym Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą, zapowiadającym przyszłoroczne wydarzenie Global Manufacturing and Industrialisation Summit.

Nasza spółka przedstawiła w panelu dyskusyjnym perspektywy współpracy z ZEA w zakresie ochrony środowiska i wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Podczas tego panelu omawiano także najistotniejsze rozwiązania technologiczne przyszłości oraz możliwości inwestycyjne i rozwojowe w sektorze przemysłowym.

 

25 października 2016 r.

Bioelektra Group znalazła się w gronie sześciu finalistów międzynarodowego konkursu „The Circulars 2017”.

Organizatorem prestiżowego konkursu „The Circulars”, który promuje rozwiązania z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, jest Światowe Forum Ekonomiczne oraz Światowe Forum Młodych Liderów. Bioelektra Group jest jedyną firmą z Polski, która może w nim zdobyć nagrodę. Nominowana została w kategorii „The Dell Circular Economy People’s Choice Award”. Głosy na naszą technologię można oddać tutaj: https://thecirculars.org/peoples-choice-entrepreneur-award

Głosy można oddawać do 15 listopada br.

                         

 

1 października 2016 r.

Profil technologiczny Bioelektra Group został opublikowany w europejskiej bazie projektu Enterprise European Network. 

Do bazy wpisana została "Technologia przetwarzania niesegregowanych odpadów komunalnych z systemem pełnego odzysku surowców wtórnych". 

 

31 maja 2016 r.

Bioelektra Group bierze udział w największych światowych targach poświęconych technologiom środowiskowym IFAT 2016, organizowanych w Monachium.

W tegorocznej edycji targów weźmie udział ponad 3 tysiące wystawców z ponad 50 krajów oraz ok. 135 tysięcy odwiedzających. Wystawom towarzyszą prelekcje eksperckie, dyskusje i pokazy urządzeń.

 

11 maja 2016 r.

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji "Rozbudowa i modernizacja RIPOK" Bioelektra Group miała przyjemność zaprezentować swoją technologię i działalność, w kontekście wsparcia istniejących instalacji MBP.

Konferencja, objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, miała miejsce 10 - 11 maja w Ostródzie.

 

26 kwietnia 2016 r.

Bioelektra Group wzięła udział w konferencji "Patriotyzm ekonomiczny kluczowym celem polityki gospodarczej państwa", gdzie mieliśmy przyjemność zaprezentować technologię RotoSTERIL i omówić potencjał jej rozwoju na rynku polskim i globalnym.

W konferencji, organizowanej przez Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego we współpracy z Federacją Przedsiębiorców Polskich, udział wziął także wicepremier i minister rozwoju - Mateusz Morawiecki.

 

11 marca 2016 r.

Bioelektra Group zaprezentowała technologię mechaniczno - cieplnego przetwarzania odpadów RotoSTERIL w ramach polsko - duńskiego seminarium "Go High Tech!", zorganizowanego w Ambasadzie RP w Kopenhadze 10 marca 2016 r.

Seminarium miało na celu rozwój współpracy polsko - duńskiej i promocję nowych polskich technologii, m.in. w sektorze ochrony środowiska i IT. Więcej informacji na temat seminarium można znaleźć tutaj.

 

19 lutego 2016 r.

Bioelektra Group wzięła udział w V Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami w Polsce SOSEXPO 2016, organizowanym w dniach 17 - 18 lutego w Warszawie.

W ramach panelu "Innowacje w gospodarce odpadami" Spółka zaprezentowała technologię mechaniczno - cieplnego przetwarzania odpadów (MCP) i efekty jej wdrożenia po dwóch latach działalności pierwszego w Polsce Zakładu MCP.

 

4 grudnia 2015 r.

Miło nam poinformować, że uchwałą Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Odpadami (KIGO) z dnia 24 listopada 2015 r. Bioelektra Group została przyjęta w poczet Członków KIGO.

Celem KIGO jest tworzenie i promowanie rozwiązań prawno - finansowych w dziedzinie gospodarki komunalnej, umożliwiających podnoszenie jakości usług świadczonych w zakresie gospodarki odpadami. 

 

29 października 2015 r.

Bioelektra Group, jako partner uroczystej gali z okazji Światowego Dnia ONZ, wzięła udział w prezentacji najważniejszej corocznej publikacji Global Compact w Polsce - Yearbook Polska 2015.  Jest to publikacja przedstawiająca najnowsze trendy, zmieniające się standardy oraz strategie firm na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. 

Gala odbyła się 29 października w Teatrze Wielkim w Warszawie. W ramach międzynarodowego panelu spotkali się przedstawiciele ONZ, biznesu i nauki. Zainaugurowano także inicjatywę "Innowacje dla Rozwoju w Polsce".

Relacja z gali dostępna jest pod adresem: http://ungc.org.pl/aktualnosci/foto-relacja-un-global-compact/

 

22 października 2015 r.

Bioelektra Group, jako jedyna wyróżniona w tym roku firma, otrzymała z rąk wiceministra środowiska Marcina Korolca statuetkę GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. Zdaniem Kapituły, technologię Bioelektra Group wyróżnia znaczny potencjał rozwojowy.

Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 22 października w Centrum Nauki Kopernik. 

- Pomysłowość polskich przedsiębiorców nie przestaje nas zaskakiwać. Zielone technologie zgłaszane w ramach projektu GreenEvo odpowiadają na coraz to nowe wyzwania środowiskowe, trafiając w zapotrzebowanie rynku – powiedział w trakcie gali minister Marcin Korolec.

Relacja z gali dostępna jest na stronie Ministerstwa Środowiska.

21 października 2015 r.

Bioelektra Group odebrała nagrodę za najlepsze usługi dla biznesu przyznaną przez Bloomberg Businessweek Polska.

Tytuł Business Premium 2015 spółka otrzymała za innowacyjną technologię przetwarzania i odzysku odpadów komunalnych RotoSTERIL. Relacja z gali rozdania nagród dostępna jest tutaj.

 

25 września 2015 r.

Miło nam poinformować, że Bioelektra Group dołączyła do UN Global Compact, największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Global Compact w Polsce wspiera połączenie strategicznych działań biznesu z 10 podstawowymi zasadami Global Compact. Realizując innowacyjne programy dedykowane najważniejszym wytycznym ONZ, Global Compact wspiera biznes w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

 

17 września 2015 r.

Podczas II Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu Bioelektra Group miała przyjemność wziąć czynny udział w panelu "Technologiczne i prawne uwarunkowania gospodarowania odpadami komunalnymi".

Więcej informacji o Forum Ekologicznym znaleźć można na stronie: http://forum-ekologiczne.pl/

 

09 września 2015 r.

Miło nam poinoformować, że Michał Sołowow został akcjonariuszem Bioelektra Group S.A. Polski kapitał, doświadczenie i sprawdzona struktura łączy siły z polską innowacyjną technologią przetwarzania odpadów w wyścigu o globalny rynek.

Michał Sołowow, poprzez kontrolowaną w 100% spółkę Ustra S.A., objął w drodze emisji prywatnej - stając się równorzędnym partnerem - pakiet akcji Bioelektra Group S.A. "Wierzę w światowy potencjał rozwoju technologii RotoSTERIL, dlatego zamierzam aktywnie włączyć się w kreowanie i realizację strategii spółki” – powiedział Michał Sołowow.

 

04 września 2015 r.

Bioelektra Group została członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Ekorozwój, promującej polskie rozwiązania proekologiczne w kraju i za granicą oraz zajmującej się upowszechnianiem zasad ekorozwoju.

Więcej informacji o działalności Izby jest dostępnych na stronie: http://www.pige.org.pl/

 

06 lipca 2015 r.

Członkowie Kapituły VI edycji konkursu GreenEvo, pod przewodnictwem Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego, zadecydowali o przyznaniu specjalnego wyróżnienia dla firmy Bioelektra Group S.A. za urządzenie Autoklaw RotoSTERIL BEG7000. Zdaniem Kapituły, technologię tę wyróżnia znaczny potencjał rozwojowy. 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszone zostały łącznie 44 wnioski, a spośród nich do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 18 firm. Z tego grona Kapituła konkursu wyłoniła 13 zwycięzców: wyróżnioną firmę Bioelektra Group oraz 12 firm, którym nadano status laureata. Bioelektra Group została uhonorowana wyróżnieniem jako pierwsza firma z segmentu gospodarowania zmieszanymi odpadami komunalnymi.

Więcej informacji na stronie: http://greenevo.gov.pl/

 

24 czerwca 2015 r.

W dniach 13-16 czerwca odbyła się misja gospodarcza do Izraela, podczas której Bioelektra Group miała przyjemność zaprezentować swoją technologię.

Głównym punktem misji było Forum Gospodarcze, organizowane przez Pracodawców RP i Stowarzyszenie Przemysłowców Izraela (MAI) wspólnie z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie.

 

22 czerwca 2015 r.

Z przyjemnością informujemy, że do grona sponsorów EuCo Susz Triathlon 2015 dołączyła spółka Bioelektra Group.

Ogólnopolskie zawody odbędą się po raz kolejny w Suszu, w dniach 26-28 czerwca br. W gminie Susz znajduje się Zakład Mechaniczno-Cieplnego Przetwarzania Odpadów w Różankach.

http://triathlon.susz.pl/

 

30 kwietnia 2015 r.

Bioelektra Group zaprezentowała swoją technologię podczas misji gospodarczej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, której przewodniczy wicepremier Janusz Piechociński.

Spotkania odbywały się w Dubaju i Abu Dhabi. Nasza technologia spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród instytucji, organizacji i firm zajmującą się gospodarką odpadami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

31 marca 2015 r.

Autoklaw RotoSTERIL BEG7000 został zakwalifikowany do drugiego etapu VI edycji konkursu GreenEvo - Akceleratora Zielonych Technologii. Wyboru dokonała Kapituła pod przewodnictwem Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego.

Spośród 44 nadesłanych zgłoszeń wybrano 15 najciekawszych technologii środowiskowych. Więcej informacji na stronie: http://greenevo.gov.pl/

 

26 marca 2015 r.

Jako Partner Specjalny V Konferencji "Paliwa z odpadów" Abrysu mieliśmy przyjemność zaprezentować koncepcję wykorzystania biomasy z odpadów komunalnych do produkcji energii.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, którą przedstawiliśmy Państwu podczas konferencji. Dziękujemy także za liczne uczestnictwo w wyjeździe technicznym do naszego Zakładu MCP w Różankach.

 

09 marca 2015 r.

Bioelektra Group otrzymała wyróżnienie za technologię mechaniczno - cieplnego przetwarzania odpadów RotoSTERIL w konkursie EKOTECH 2015 promującym nowatorskie, ekologiczne rozwiązania i usługi w ochronie środowiska.

Konkurs organizowany był przez XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, w ramach tegorocznej edycji Targów Kielce.

 

29 stycznia 2015 r.

Bioelektra Group wzięła udział w międzynarodowych targach "ECOWASTE", które odbyły się w Abu Dhabi National Exhibition Center w dniach 19 - 22 stycznia 2015.

Naza technologia została zaprezentowana jako nowoczesne, efektywne i w pełni przyjazne środowisku rozwiązanie w sektorze przetwarzania i recyklingu odpadów komunalnych. Więcej informacji o naszej wystawie dostępne jest tutaj:
http://ecowaste.ae/Portal/exhibitors/bioelektra-group-seminar.aspx

 

25 listopada 2014 r.

Technologia mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów została zaprezentowana podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacyjności, który miał miejsce w dniach 17-21 listopada w Kalifornii.

W wydarzeniu tym, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, udział brało kilkadziesiąt instytucji, organizacji i przedsiębiorstw z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem zaprezentowanym podczas panelu "Smart Energy & Green Solutions". Więcej informacji o Tygodniu Innowacji dostępnych jest tutaj

 

03 listopada 2014 r.

W dniach 27-28 października Bioelektra Group wzięła udział w 5-tym dorocznym forum gospodarczym „Gospodarka Odpadowa na Bliskim Wschodzie”, które miało miejsce w Dubaju.

Forum obfitowało w ciekawe dyskusje nad kierunkami rozwoju gospodarki odpadowej w specyficznych warunkach naturalnych Bliskiego Wschodu. Mieliśmy także okazję zaprezentować naszą technologię, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem podczas Forum.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://hse.fleminggulf.com/waste-management-middle-east-forum

 

17 października 2014 r.

Bioelektra Group wraz z partnerem H.Cegielski-Poznań S.A. zaprezentowała technologię RotoSTERIL podczas POLEKO - najważniejszych targów ochrony środowiska w Polsce.

Nasz wspólny projekt zaprezentowaliśmy także podczas inaugurującego to wydarzenie Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, który został objęty Patronatrem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji 25-lecia wolności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą prezentacją.

 

08 września 2014 r.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której przedstawiamy w skrócie naszą działalność i technologię.

Prezentację mieli Państwo okazję zobaczyć podczas XVIII Konferencji Abrys „Kompleksowa gospodarka odpadami” w Iławie.

 

28 lipca 2014 r.

Miło nam poinformować, że Bioelektra Group została partnerem specjalnym XVIII Konferencji Abrys „Kompleksowa gospodarka odpadami”, która odbędzie się w dniach 2-4 września 2014 w Iławie.

Na konferencji opowiemy w szczegółach o procesie mechaniczno – cieplnego przetwarzania odpadów komunalnych oraz technologii RotoSTERIL. Uczestnicy będą mieli także okazję zwiedzić nasz Zakład w Różankach.

 

03 lipca 2014 r.

W ramach wdrażania innowacyjnej technologii RotoSTERIL w Zakładzie MCP w Różankach, naszej firmie zostało przyznane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.


Dofinansowany projekt to „Wdrożenie innowacyjnej technologii w przedsiębiorstwie Bioelektra Group” .

 

02 grudnia 2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 28 listopada 2013 r. spółka „BIOELEKTRA GROUP” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa uległa przekształceniu w spółkę BIOELEKTRA GROUP spółka akcyjna.

Spółka BIOELEKTRA GROUP spółka akcyjna postanowieniem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000487889. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pozostałe dane tj. adres Spółki, numery NIP, REGON pozostają bez zmian.

 

26 listopada 2013 r.

Instalacja mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów komunalnych Bioelektra Group w Różankach uzyskała status instalacji zastępczej.

Uchwała Nr XXXI/613/13 Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 28 października 2013 r. zmieniająca uchwałę nr XVIII/334/12 Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 19 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami dla województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2011-2016.

PUBLIKACJE PRASOWE...

 

"Polska technologia przetwarzania odpadów w trosce o środowisko"

Magazyn Gospodarka Odpadami 1/2017

Polska firma stworzyła innowacyjną technologię zagospodarowania odpadów komunalnych, polegająca na sterylizacji i automatycznym sortowaniu na czyste frakcje. Odzysk surowców wtórnych ze śmieci na wysokim poziomie minimalizuje potrzebę składowania i znacząco ogranicza ślad węglowy.

 

"Wodór ze śmieci paliwem przyszłości"

WNP Portal Gospodarczy, 17 maja 2016

W konkursie „Energia Innowacji”, zorganizowanym przez PGE, trzecie miejsce zajął projekt dr Sławomira Kasińskiego wykorzystujący biomasę odpadową w celu pozyskiwania wodoru. Źródłem czystej biomasy są odpady komunalne, przetworzone w procesie opracowanym przez Bioelektra Group.

 

Światowy Dzień Ziemi

Wywiad z Pawłem Millerem, Bioelektra Group CFO,
Polskie Radio 24, 22 kwietnia 2016

Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone w ponad 190 krajach. Ma na celu rozbudzanie świadomości mieszkańców naszej planety, dotyczącej dbałości o środowisko naturalne. Gościem Polskiego Radia 24 był Paweł Miller, dyrektor finansowy Bioelektra Group.

 

"O recyklingu i segregowaniu - ekologicznie i ... logicznie"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, Gazeta Finansowa, 18 marca 2016

Ile razy staliśmy przed kolorowymi pojemnikami na odpady, zastanawiając się, do którego z nich należy wrzucić plastikowy pojemniczek z aluminiowym wieczkiem i resztką jogurtu w środku? Aby uwolnić mieszkańców od codziennych dylematów i wysokich kosztów, warto zainwestować w nowoczesne technologie. Pełna wersja artykułu jest dostępna także na łamach kwietniowego wydania miesięcznika Home & Market (4/2016)

 

"Gdzie dwóch się spiera, trzeci... zapłaci"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, Komentarz w Pulsie Biznesu, 4 marca 2016

Wprowadzenie zamówień in-house i — co za tym idzie — obniżenie konkurencyjności na rynku, będzie sprzyjało podnoszeniu opłat za śmieci. Rzecz w tym, by w ramach zmian nie wykluczyć podmiotów prywatnych z dostępu do realizacji zadań za pieniądze publiczne. Konkurencja stymuluje rozwój innowacji, które dobrze służą ochronie środowiska.

 

"Koniec z sortowaniem śmieci w domach?"

Sławomir Bukowski, Wspólnota

Technologia opracowana przez polską firmę nie tylko pozwala zrezygnować z sortowania odpadów na poziomie gospodarstwa domowego, ale zapewnia jeden z najwyższych poziomów odzysku surowców wtórnych na świecie. (Artykuł dostępny w wydaniu papierowym magazynu Wspólnota)

 

"Polityka klimatyczna UE grozi energetycznym kolonializmem"

Piotr Maciążek, 14 grudnia 2015

Rząd w Warszawie może spróbować dostosować się do zachodzących zmian i zacząć wspierać rodzime rozwiązania, aby zminimalizować ryzyko skolonizowania nas przez inne gospodarki unijne. Jednym z ciekawszych z jakimi miałem okazję się zetknąć jest technologia opracowana przez polską spółkę Bioelektra (chodzi o tzw. RotoSteril).

 

"Lepsze gospodarowanie odpadami pozwoli zmniejszyć efekt cieplarniany"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, Teraz Środowisko, 8 grudnia 2015

Metan przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego, a dużym źródłem jego emisji są odpady komunalne. Emisje te można zmniejszyć m.in. eliminując składowanie i intensyfikując odzysk surowców – mówi Jarosław Drozd, prezes Bioelektra Group.

 

"Recykling a redukcja emisji gazów cieplarnianych"

Rozmowa z Pawłem Przybylskim, Członkiem Zarządu Bioelektra Group, Polskie Radio 24, 8 grudnia 2015

W Paryżu trwa szczyt klimatyczny. Niebagatelną rolę w redukcji efektu cieplarnianego może odegrać recykling. – Wszystkie surowce, które mogą być odseparowane z odpadów, powinny być ponownie wykorzystane – powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Przybylski.

 

"Rozwiązanie dla polityki gospodarki odpadami komunalnymi"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, Magazyn Biomasa Nr 11 (18), grudzień 2015

Tradycyjne metody zagospodarowania odpadów są źródłem emisji ogromnej ilości gazów, w tym CO2 i metanu. Na rynku obecna jest już technologia, która zapewnia racjonalną gospodarkę odpadami i jednocześnie przyczynia sie do redukcji emisji gazów do atmosfery. 

 

"Innowacyjne gospodarowanie odpadami odpowiedzią na cele COP21"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, UN Global Compact Yearbook 2015

Problem emisji gazów cieplarnianych i wymagań dotyczących jej ograniczenia w Polsce postrzegany jest głównie z perspektywy przemysłu. W dyskusji umyka inne, duże rozproszone źródło emisji.

Publikacja dostępna jest również tutaj: YEARBOOK 2015

 

"Efekt WOW"

Karolina Prewęcka, My Company Polska, Nr Listopad 2015

Paweł Przybylski ma żyłkę rajdowca i skupienie golfisty. To dobre połączenie, gdy firma oferująca unikalną ekologiczną technologię staje do wyścigu o czystą planetę.

 

"Nasze paliwo może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne"

Paweł Miller, Bioelektra Group CFO, Forum Ekonimiczne Krynica, 15 października 2015

Budujemy wszystko za swoje pieniądze i komercyjnie. Możemy wygrać każdy przetarg - mówi w rozmowie z "Forbesem" Paweł Miller, dyrektor finansowy spółki Bioelektra. To firma z Polski, która ma szanse stać się globalnym liderem w swojej branży.

 

"Odpady mają największy potencjał redukcji gazów cieplarnianych"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, Rzeczpospolita, 9 października 2015

Najważniejszym dziś globalnym problemem w zakresie ochrony środowiska jest ochrona klimatu i potrzeba redukcji emisji gazów cieplarnianych – pisze prezes Bioelektra Group. Mimo że nie są głównym emitentem, odpady mają największy potencjał redukcji: przy maksymalnym odzysku, dają "ujemną emisję".

 

"Można rozwiązać śmieciowy problem"

Komentarz Jarosława Drozda, Bioelektra Group CEO, Puls Biznesu, 28 września 2015

Spełnienie zobowiązań prawnych jest możliwe pod warunkiem stworzenia systemowego rozwiązania dla gospodarki odpadami. Rozwiązania, które będzie skupione na maksymalizacji efektywnego wykorzystania tego, co z odpadów można odzyskać. (...)

 

Audycja "Nauka XXI wieku" - Bioelektra Group

Z Pawłem Millerem, Bioelektra Group CFO, rozmawiał Borys Kozielski, 10 września 2015

 

"Sołowow inwestuje w rewolucyjną sortownię śmieci"

Artur Włodarski, Gazeta Wyborcza, 9 września 2015

Może to być dla mnie najciekawszy wyścig życia. Ta technologia stwarza nieograniczone perspektywy biznesowe - zachwyca się znany polski biznesmen Michał Sołowow, który zainwestował w firmę Bioelektra Group, zajmującą się przetwarzaniem śmieci.

 

"Recykling bez sortowania"

Wywiad z Jarosławem Drozdem, Bioelektra Group CEO, Mariusz Krysiak, Polski Przemysł Nr 29 4/2015

Bioelektra Group to firma, która proponuje m.in. polskim samorządzom ciekawe rozwiązania dotyczące odzysku odpadów. Można je na żywo zobaczyć w Różankach, w gminie Susz, w województwie warmińsko-mazurskim. Artykuł dostępny także tutaj.

 

"Biomasa z odpadów komunalnych może stanowić źródło energii"

Komentarz Jarosława Drozda dla Centrum Informacji o Rynku Energii, 1 września 2015

Polska energetyka importuje z całego świata biomasę na potrzeby OZE. Tymczasem stałym, odnawialnym jej źródłem może być ponad połowa wytwarzanych odpadów komunalnych. Wymaga to jednak zastosowania nowych technologii, zmiany przepisów i zwyczajów.

 

"Jak segregować śmieci tak naprawdę ich nie segregując?"

Wywiad z Pawłem Millerem, Bioelektra Group CFO, w audycji "Weekendowy Poranek - Paweł Sulik" w Radiu TOK FM, 15 sierpnia 2015 

 

"Polski sposób na odpady, czyli biznes przyjemny i pożyteczny"

Artur Włodarski, Gazeta Wyborcza, 10 sierpnia 2015

Sortowanie śmieci? A po co? Nasza technologia pozwala z tego zrezygnować. W dodatku jest najtańsza - twierdzą specjaliści Bioelektry, polskiej firmy szczycącej się najwyższym wskaźnikiem recyklingu na świecie.

 

"Śmieci do poprawki"

Barbara Warpechowska, Puls Biznesu, 3 lipca 2015

Dzikich wysypisk przybywa, zamiast ubywać, a mieszkańcy przepłacają za wywóz śmieci - wynika z raportu NIK. "Gminy nie powinny płacić za wożenie odpadów, tylko za ich zagospodarowanie" - mówi Jarosław Drozd, prezes Bioelektra Group. 

 

"Polska technologia może zrewolucjonizować rynek recyklingu"

Rozmowa z Pawłem Przybylskim, Członkiem Zarządu Bioelektra Group, Polska Agencja Prasowa, 16 czerwca 2015

Maszyny segregują odpady lepiej niż ludzie - mówi PAP Paweł Przybylski z Bioelektra Group. "Nasza technologia umożliwia wydzielenie z odpadów szkła kolorowego, białego, plastikowych butelek i materiału biodegradowalnego, który może służyć jako nowoczesne paliwo alternatywne" – tłumaczy.

 

"Stop sortowaniu śmieci”

Tomasz Jóźwik, Forbes, wydanie czerwiec 2015

Właściciele Bioelektra dysponują innowacyjną technologią, która pozwala zarabiać na przetwarzaniu odpadów komunalnych... Pełen artykuł dostępny w najnowszym wydaniu miesięcznika Forbes.

 

"Czy technologia Bioelektry uratuje samorządy?”

Dziennik Gazeta Prawna, 26 maja 2015

Wywiad z Jarosławem Drozdem, prezesem Zarządu Bioelektra Group S.A., o technologii RotoSTERIL oraz korzyściach jej zastosowania z punktu widzenia samorządów. 

 

"Śmieci to nie problem"

Dziennik Gazeta Prawna, 26 maja 2015

Gospodarka odpadami na poziomie samorządu to ustawowy obowiązek, ale i odpowiedzialność za lokalne środowisko naturalne.

 

"Świat rezygnuje, Polska buduje"

Olivia Drost, Biznes.pl, 7 kwietnia 2015

Rocznie w Polsce produkowanych jest ok. 12 mln ton odpadów, z czego aż 90 proc. trafia na wysypiska. Ministerstwo Środowiska próbuje temu zapobiec, wprowadzając nowe technologie i budując sieć spalarni. Niezagospodarowanych pozostaje jednak nadal kilka mln ton śmieci, a problem mnożących się wysypisk i wydzielającego się odoru staje się coraz bardziej uciążliwy. Rozwiązanie tego problemu znalazła polska firma Bioelektra Group.

 

"Energia kisi się w odpadach"

Mirosław Konkel, Puls Biznesu, 13 marca 2015

Zamiast sprowadzać biomasę z zagranicy, zacznijmy wdrażać technologie pozwalające na produkcję zielonej energii z wytwarzanych w kraju odadów organicznych - mówi Jarosław Drozd, członek zarządu spółki Bioelektra Group.

 

"Energia uwięziona w odpadach"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, 3 marca 2015

Niemal połowa śmieci komunalnych w Polsce to odpady organiczne, które niepotrzebnie lądują na składowiskach. Tymczasem można by je wykorzystać do produkcji zielonej energii, co rozwiązałoby jednocześnie dwie kwestie – odzysk odpadów i wzrost udziału odnawialnych źródeł energii.

 

"Miliardy uwięzione w śmieciach"

Jarosław Drozd, Bioelektra Group CEO, 20 stycznia 2015

Każdego roku w Polsce na składowiskach lądują miliardy złotych uwięzione w surowcach naturalnych, zawartych w odpadach. Czy stać nas na taką rozrzutność, przy jednoczesnym ponoszeniu wysokich kosztów składowania?

 

"Nie jesteśmy skazani na składowiska śmieci"

Agnieszka Widera, Portal Samorządowy, 13 stycznia 2015

Wywiad z Jarosławem Drozdem, członkiem Zarządu Bioelektra Group, o technologii mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów, procesie sterylizacji i jej efektach.

 

"Technologia MCP alternatywą dla spalarni odpadów"

Plastech.pl, 23 grudnia 2014

Firma Bioelektra Group opracowała innowacyjną technologię, która może stać się remedium na krajowe problemy z odpadami. Technologia mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów (MCP) eliminuje potrzebę składowania śmieci, bowiem wszystkie odpady są przetwarzane na surowce do dalszego wykorzystania...

 

"Polska głupio brnie w śmieci"

Mirosław Konkel, Puls Biznesu 22 grudnia 2014

Recykling 60 proc. odpadów komunalnych do 2020 r. i 70 proc. do 2030 — tego od państw członkowskich, zgodnie z doktryną „zero waste”, oczekuje Unia Europejska. Stosowane w Polsce technologie są jednak nieefektywne. W rezultacie większość śmieci, około 75 proc., trafia na składowiska. Jeżeli to się nie zmieni, UE nałoży na nas wielomilionowe kary. Rozwiązanie problemu wymyślili inżynierowie z firmy Bioelektra Group — technologię mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów (MCP)...

 

"Odpady komunalne jako źródło wysokokalorycznej biomasy"

Andrzej Dubaj, Prezes H.-Cegielski Poznań S.A. Magazyn Biomasa nr 7, grudzień 2014

Wykorzystanie biomasy z odpadów komunalnych do produkcji zielonej energii mogłoby stanowić równoczesne rozwiązanie dwóch poważnych kwestii gospodarczych – odzysku odpadów i wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii. Dzięki stosowaniu technologii pozwalającej na wysokoefektywne odzyskanie wszystkich frakcji nadających się do ponownego przetworzenia (metale, tworzywa sztuczne, PET i szkło), możliwe jest odseparowanie niezwykle wartościowej frakcji biodegradowalnej stanowiącej jednocześnie źródło cennych dla polskiej gospodarki surowców..

"Recykling organiczny odpadów komunalnych"

dr hab. inż. Andrzej Białowiec, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Przegląd Komunalny nr 8/2014

W przypadku zmieszanych odpadów komunalnych uzyskanie kompostu spełniającego normy ustawy o nawozach i nawożeniu jest bardzo trudne. Rozwiązaniem może być mechaniczno-cieplne przetwarzanie odpadów komunalnych (MCP)...

 

 

Uroczyste otwarcie Zakładu w Różankach: ważna inwestycja na Warmii i Mazurach

Przegląd Suski numer 8 - listopad, grudzień 2012

Na uroczystości otwarcia inwestycji obecny był min. Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski. W swoim wystąpieniu podkreślał on, iż nowo oddany zakład przyczyni się do rozwiązania problemów z unieszkodliwianiem odpadów komunalnych nie tylko w Gminie Susz, ale także na terenie całego województwa warmińsko- mazurskiego...

Środowisko
NA CZYM POLEGA PROCES RotoSTERIL?

Bioelektra Group

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy polską spółką, zajmującą się inwestycjami z zakresu przetwarzania odpadów komunalnych, celem pełnego odzysku surowców wtórnych oraz ich ponownego wykorzystania, eliminując składowanie.

Jesteśmy właścicielem i operatorem innowacyjnej technologii odzysku i przetwarzania odpadów komunalnych RotoSTERIL.

Głównym naszym celem jest wprowadzenie nowatorskiej technologii RotoSTERIL w dziedzinie zagospodarowania odpadów komunalnych, która już dziś spełnia europejskie standardy oraz wymogi Ministra Środowiska dotyczące gospodarki odpadami określone do roku 2020 (zakaz składowania frakcji biodegradowalnej i wysokoenergetycznej).

CO ROBIMY

Unieszkodliwiamy odpady poprzez sterylizację w kilka godzin po przyjęciu. Segregujemy cały odpad mechanicznie na frakcje przeznaczone do recyklingu i powtórnego wykorzystania. Eliminujemy w pełni składowanie odpadów. Realizujemy inwestycje na warunkach komercyjnych bez potrzeby angażowania środków publicznych.

Podstawowe zalety technologii RotoSTERIL: 


- Brak szkodliwego oddziaływania na środowisko

- Odzysk surowców wtórnych na poziomie ponad 95%

- Tańsza od powszechnie stosowanych technologii
Na obecnym etapie Bioelektra Group koncentruje się na rozpowszechnianiu jej technologii odzysku i przetwarzania odpadów komunalnych, dzięki której możliwe jest wytworzenie paliwa energetycznego w postaci biomasy na bazie surowców organicznych zawartych w strumieniu odpadów. Testowane są także inne metody zagospodarowania biomasy, wliczając w to produkcję środka poprawiającego właściwości gleby oraz produkcję biogazu. Proces technologiczny zastosowany w naszych zakładach produkcyjnych umożliwia również wyodrębnienie sterylnie oczyszczonych: metali, szkła, plastików, oraz frakcji pre-SRF. 
Nie mniej ważne dla Bioelektra Group jest działanie w kierunku ochrony środowiska naturalnego poprzez przeciwdziałanie i zmniejszanie gromadzenia odpadów komunalnych, a także wspieranie poprawy jakości życia społeczności lokalnych poprzez kreowanie i tworzenie nowych miejsc pracy oraz budowę zaawansowanych technicznie zakładów produkcyjnych. 
Następnym krokiem Bioelektra Group jest inwestycja w małą energetykę przy wykorzystaniu paliwa alternatywnego.